Za sebou máme vyrovnané semifinálové boje

V nedeľu mala Šariš liga na programe semifinále a taktiež súboj o konečné 5.miesto

Koniferum vs Maškari

Prvý semifinálový zápas sa hral o 19:00. Bol to súboj medzi FC Portorico a tímom A-Team. Zápas mal výborne tempo, hral sa svižný zápas s veľkým množstvom šancí a hlavne aj v duchu fair play. Gólové hody načal hneď na začiatku zápasu Peter Vitovič (A-Team). Chalanov z FC Portorico to nijako nepoznačilo a do konca 1.polčasu vsietili ešte 3 góly. Dva pridali hráči okolo manažéra Ĺuba Tomčufčíka a do druhého polčasu sa šlo prakticky od nuly. Stav bol 3:3. Ešte 7 minút pred koncom vyhrávali portoričania 5:4. Napokon však divoký záver zvládli lepšie hráči A-Team-u a zdolali tak svojho súpera 7:6.

Druhý semifinálový zápas mal svojho favorita. Bol ním tím Koniferum, ktorý si zmeral sily s tímom Maškari. Chalani z tímu Maškari hrýzli, no väčšinu prvého polčasu mali na halovkách loptu koniferáci. Na konci 1.polčasu svietilo na tabuli 4:1 pre Koniferum. Chalani okolo Lukáša Hovanca sa už videli vo finále a tak poľavili. To sa im mohlo stať osudným. Maškari pocitili šancu a takmer ju využili. 10.minút pred koncom dokonca znížili na rozdiel jediného gólu na 4:5. Favorit zápasu, Koniferum, však zapol v pravý čas a napokon sa tešil z postupu do finále po výhre 8:5.

Posledný zápas bol na programe o 20:40. Stretli sa v ňom FK KRLK a Hulmiho Ukolen. Bol to zápas o konečné 5.miesto. Zápas bol od začiatku v réžii mladíkov z Hulmiho Ukolen. Nasvedčoval tomu aj stav stretnutia 4:1 po 1.polčase. Po zvýšení náskoku na 5:1 mladíci povolili a dali šancu krásnolúčanom. Tí znížili na 4:5. Následne však opäť zapli chalani okolo Mikyho Lazoríka a zvýšili svoj náskok na 9:5. Prestrelka však pokračovala. Tím z Krásnej Lúky vsietil 2 rýchle góly a znížil tak na 9:7. Dve minúty pred koncom sa dotiahli na rozdiel jediného gólu. Avšak to bolo z ich strany všetko. V prvom zápase o konečné 5.miesto tak Hulmiho Ukolen zdolali FK KRLK 9:8.

20.1.2019 sa v mestskej športovej hale v Lipanoch odohrajú posledné zápasy ligy.