Prvé kolo bolo bohaté na góly. Zhrnutie a video zostrihy v článku

Šariš liga mala v nedeľu na programe 1.kolo novej sezóny

FK KRLK vs A-TEAM

Prvý zápas obstarali FK KRLK a A-TEAM. Na jednej strane A-TEAM bez hráča na striedanie a zároveň s hráčom v bráne. Na druhej strane FK KRLK s dvoma štvorkami. Zápas preto nemal vopred daného favorita. Od začiatku mali viac z hry chalani z Krásnej Lúky. Paradoxne prvý gól vsietil A-TEAM. Prvý polčas bol z oboch strán bojovný a plný šancí. Do polčasu tímy remizovali 3:3. Druhý polčas zobrali do svojich rúk chalani z A-TEAMu a krásnolúčanov nešetrili. Zápas skončil 8:5 v prospech A-TEAMu. Góly: FK KRLK: Jozef Dzurus(4), Ján Novysedlák. A-TEAM: Dušan Hurajt(3), Patrik Varga(3), Matúš Čižmár, Dávid Hovančík. Zostrih zápasu nájdete tu a tu.

Maxi Team vs Eli Academy

Druhý zápas s výkopom o 17:25 odštartovali Maxi Team a prešovský Eli Academy. Tím Eli Academy prišiel v nabitej zostave s jasným cieľom. Z Lipian si odniesol plný počet bodov. Zápas mal od úvodných minút vysoké tempo. Hra sa prelínala zo strany na stranu. Prvý gól vsietil práve manažér Prešovčanov Radoslav Elizeuš. Aj vďaka jeho gólu vyšiel prvý polčas v prospech tímu. Na konci prvého polčasu svietilo na tabuli 4:2. Eli Academy mali počas celého zápasu viac z hry. Aj vďaka reprezentantovi v malom futbale, Tomášovi Dyačovskému, zdolali Maxi Team 10:7.

Góly: Maxi Team: Radovan Dobrovič(2), Matúš Lazorík, Dušan Šašala, Ľubomír Kerekeš, Jakub Sontág, Michal Lazorík. Eli Academy: Radoslav Elizeuš(4), Tomáš Dyačovský(3), Jozef Homoľa(2), Tomáš Rešetár, Zostrih zápasu tu.

Mlátičky vs Koniferum

Záverečný duel zaobstarali Mlátičky a Koniferum. Naši nováčikovia hneď v prvom kole narazili na minuloročných majstrov. Tempo od začiatku zápasu diktoval tím Koniferum. Zápas rozhodli prakticky už v prvom polčase, ktorý vyhrali 7:1. Minuloročný majstri sa so svojim súperom poriadne vyhrali a v druhom polčase dali ešte 9 gólov. Napokon sa zápas skončil 16:3 v prospech majstra. Prvé kolo bolo pre nováčikov krst ohňom ale ukázali svoj potenciál, ktorý môžu využiť v ďalších kolách.

Góly: Mlátičky: Erik Lipták(2), Peter Petrek. Koniferum: Lukaš Hovanec(6), Maximilián Minár(4), Lukáš Andraščík(3), Jakub Krajňák(2), Kamil Seman. Zostrih zápasu tu.