Spoznali sme majstra ligy! Bronz putuje do Portorika

V nedeľu 20.1.2019 sme spoznali historický prvého majstra Šariš ligy. V boji o bronz sme boli svedkami napínavého súboja!

Odvetný zápas o konečné 5.miesto. FK KRLK v bielom

Prvý zápas bol na programe o 16:30. Stretli sa v ňom mužstva FK KRLK a Hulmiho Ukolen. Tento súboj bol odvetný. V 1.zápase o konečné 5.miesto sa tešili z víťazstva hráči okolo Mikyho Lazoríka. Tí zdolali krásnolúčanou tesne 9:8. Odvetný duel sa však niesol už v réžii chalanov z Krásnej Lúky. Tí síce nemali ani len jedného hráča na striedanie, ale dokázali sa vzomknuť a bez väčších problémov tento duel dotiahli do víťazného konca. Po prvom polčase tím FK KRLK vyhrával už 8:3. Hulmiho Ukolen však do druhého polčasu šli súpera potrápiť a to sa im aj podarilo. Nakoniec to však na víťazstvo nestačilo. FK KRLK zdolal Hulmiho Ukolen 9:5 a obsadil tak konečné 5.miesto.

FC Portorico v bielom

O 17:30 mal výkop súboja o bronz. V ňom sa stretli FC Portorico a Maškari. Priebeh zápasu bol podľa predpokladov vyrovnaný. Vedenia sa ujali chalani z tímu Maškari a od začiatku zápasu vyvíjali väčšiu chuť získať bronz. Prvý polčas skončil napokon po streleckej prestrelke remízou 3:3. Druhý polčas bol teda o to zaujímavejší. Hra sa prelievala zo strany na stranu, o pekné kombinácie a šance nebolo núdze. Tento súboj pomaly ale isto spel k penaltám. To však 55 sekúnd pred koncom zápasu nedovolil Žihala. Ten nekompromisne zakončil a jeho spoluhráči sa nesmierne tešili. Bronz tak získal tím okolo Peťa Novysedláka FC Portorico, ktorý zdolal tím Maškari 6:5.

Finálový zápas aj s peknou diváckou kulisou zvládol lepšie tím Koniferum v červenom

Ako posledný zápas bol naplánovaný ten finálový. V ňom sa stretol tím Koniferum a A-Team. Zápas o titul bol taký ako každý predpokladal. Bol vyrovnaný, rýchly, s množstvom šancí a hlavne fair play. Hra sa prelievala zo strany na stranu a každý divák si prišiel na svoje. Prvý polčas sa skončil remízou 2:2. Do druhého polčasu nastúpil tím Koniferum už v plnej sile a už aj s najužitočnejší hráčom ligy Jánom Blaškom. A jeho pomoc bola evidentná. Jeho presné a umné nahrávky, tvrdé strely a hra s rozumom naštartovali tím ku gólom. Tím Lukáša Hovanca zvládol dôležité momenty, vďaka ktorým vsietil víťazné góly. Zápas napokon lepšie zvládol Koniferum a po výhre nad A-Team-om 6:3 získal historický prvý titul v Šariš lige.

Všetky fotky zo zápasov nájdete na FB stránke Šariš ligy tu.