Spoznali sme šampióna ligy

Aktualizováno: 5. 2. 2020

Šariš liga je na konci. Cez víkend sa odohrali posledné zápasy

Prvý zápas dňa bol medzi FK KRLK a Mlátičky. Odveta zápasu o 5.miesto. Prvý zápas Mlátičky rozmlátili krášnolúčanou 19:1. Tento krát bol zápas vyrovnanejší. Zápas mal vysoké tempo a tomu nasvedčovalo aj skóre na konci prvého polčasu. Na svetelnej tabuli svietilo 8:5 pre Mlátičky. Do druhého polčasu tímy vstúpili s dobrou náladou. Hra sa prelievala zo strany na stranu a výsledkom bolo množstvo gólov. V 30.minúte bolo už 12:6 pre Mlátičky a zdalo sa, že je rozhodnuté. Chlapci z Krásnej Lúky však začali pomaly gólový rozdiel skracovať a minútu pred koncom znížili na jeden gól. Vyrovnať sa im už nepodarilo a zápas sa skončil 14:13 pre Mlátičky. Góly: FK KRLK: Joachim Šulík(4) Miroslav Andraščík(3), Strelec(3), Peter Kušnír, Matúš Antol, Ján Novysedlák

Mlátičky: Andraj Petruš, Martin Varholík, Leo Lipták(3), Adam Stracenský(5), Milan Čerkala(4). Zostrih zápasu tu.

Druhé semifinále tvorila dvojica Koniferum a Maxi TEAM. Zápas bol od úvodných minút veľmi vyrovnaný. Bolo zjavné, že v tomto zápase veľa gólov nepadne. Priebeh zápasu sa nemenil a prvý polčas skončil 1:0 v prospech Koniferum. Druhý polčas bol herným štýlom identický s tým prvým. Hráči si v ňom nič nedarovali. Ešte päť minút pred koncom bol stav stále nerozhodný a vyzeralo to tak, že rozhodnú až penalty. Napokon Koniferum vsietil ešte dva góly a po výhre 4:2 postúpili do finále.

Góly: Koniferum: Lukáš Hovanec(2),  Kamil Seman (2)

Maxi Team: Michal Lazorík(2)

Zostrih zápasu tu.

A - Team vs. Maxi Team

Nasledoval súboj o bronz, v ktorom sa stretli A - Team a Maxi Team. Tento zápas bol bohatý na góly. Prvý polčas sa skončil 5:4 v prospech A- Teamu. Druhý polčas bol ako cez kopirák. Súboj o bronz napokon rozhodla dlhá prihrávka brankára minutú pred koncom zápasu. Tá si našla osamoteného spoluhráča pred bránou súpera a ten hlavičkou skóroval. Tento gól o zápase rozhodol. Celkový stav zápasu 8:7 v prospech Maxi teamu.

Góly: A- Team Dušan Hurajt(3), Patrik Varga(3), Matúš Čižmar

Maxi TEAM: Matúš Lazorík(4), Jakub Sontág, Radovan Dobrovič(2), Richard Holovač.

Eli Academy vs. Koniferum

Vyvrcholením dňa a celej sezóny bolo finále. Stretli sa v ňom dvaja najväčší favoriti tejto sezóny. Silný tím Eli Academy. Chlapci z Prešova nastúpili do ligy ako jeden z top favoritov na zisk triumfu. Eli patria k top značkám v malom futbale a sú veľkým obohatením každého turnaja, na ktorom sa zúčastnia.

Koniferum nastúpili aj do tejto sezóny s plným nasadením a bezkonkurenčným fanklubom. Ako víťaz minuloročnej sezóny Šariš ligy nás aj tento rok reprezentoval na zimnom turnaji SZMF Winter Cup, kde skončil na krásnom deviatom mieste.

Finálový zápas bol plný napätia už od prvých minút. Oba tímy mali v hľadisku bohaté zastúpenie fanúšikov. Finále sledovalo približne päťdesiat divákov. Napätie bolo cítiť nie len na ihrisku ale aj v hľadisku. V úvodných minútach hviezdila najmä obrana oboch tímoch. Prvý gól padol až v dvanástej minúte zápasu. Vedenia sa ujal Koniferum. Dve minúty na to padol ďalší gól, ktorý však nebol uznaný po ruke hráča z Koniferum. Do konca prvého polčasu Eli ešte inkasovali dva góly. V druhom polčase už skórovali aj chlapci okolo Rada Elizeuša. Stav sa im podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov. Posledné minúty Eli zariskovali hrou bez brankára. To sa im nevyplatilo. Koniferum ešte skórovali a rozhodli o víťazstve 6:3. Tým si Koniferum obhájili minuloročný titul a stali sa aj tohtoročným víťazom.

Góly: Koniferum: Lukáš Hovanec 2x, Kamil Seman 3x, Jakub Krajňák

Eli Academy: Tomáš Rešetár, Ján Kračinovský, Adam Elizeuš

Po napätom finále nasledovalo priateľské posedenie, v ktorom si každí tím prevzal svoje ocenenie.