Posledným súperom tímu Koniferum: veľký FC BPN

Víťaz Šariš ligy Koniferum sa kvalifikoval na Winter Cup do Korne, kde za účasti najlepších 30 tímov malého futbalu zabojuje o prestížnu Ligu Majstrov

Mužstvá z celého Slovenska, ktoré uspeli v regionálnych kolách zimných halových turnajov, alebo vyhrali svoju súťaž, mieria na severozápad Slovenska. Deviateho februára sa koná finále zimného turnaja SZMF Winter Cup 2019 v Korni pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu

Víťaz Šariš ligy tím Koniferum sa ocitol v pekelnej skupine F, na čele s FC BPN.

Práve BPN bude posledným súperom koniferky v základnej časti.

Chalani okolo Stana Cintavého sú na scéne malého futbalu už 11 rokov. Prešli si všetkými súťažami v Bratislave. V BLMF, UNI lige a taktiež TOP lige. Prvá v poslednej menovanej sa im túto sezónu podarilo získať titul. Po výhre po penaltách nad AFK získali hneď v prvej sezóne v TOP lige titul. FC BPN je však v malom futbale pojem a o tom hovorí desiatky triumfov na rôznych turnajoch. Minulý rok v Korni triumfovali. Podarí sa im obhájiť titul Winter Cupu?

Rozhovor nám ponúkol manažér tímu Stano Cintavý:

Klub sme založili pred 11 rokmi a v tom, čase nič nenasvedčovalo, že sa staneme jedným z lídrov v klubovom malom futbale na Slovensku. V našej materskej BLMF sme 3 roky pôsobili v 2.lige, vybojovali sme si postup a už ako nováčik v kvalitnej 1.lige postupne obsadili 6,7 a piatu priečku. V roku 2014 sme vybojovali svoj prvý titul v BLMF a o rok ho obhájili. Rozšírili sme našu účasť vo viacerých ligách (Uniliga, Topliga) a keďže kvalitu mužstva sme dokázali udržať, postupne sme nazbierali vyše 40 trofeji. V poslednom ročníku Topligy sme si pri premiérovej účasti vybojovali titul.
Na celoslovenskej úrovni figurujeme podľa neoficiálneho rebríčka klubov spolu s košickým AS Guard na čele rebríčka, vďaka dvom titulom vicemajstra Slovenska a napokon minulý rok sme získali primát na zimných MSR v Korni (Winter Cup), čím sme konečne prelomili smolu finálových stretnutí.
Medzi neúspechy by som spomenul, že sa nám už dlhé obdobie nedarí zvíťaziť nad našimi najväčšími Bratislavskými konkurentmi mužstvom Papalalulu, či AC Milan (N3M).
V minulom roku na naše 11.výročie sme spravili drobný rebranding a názov skrátili na FC BPN a taktiež pristúpili k zmene loga aj farieb. Taktiež sme vstúpili aj do futsalu a momentálne sme na druhej priečke v druhej slovenskej futsalovej lige.
Do Korne ideme s pokorou, nakoľko malý futbal sa neustále zlepšuje a priťahuje čoraz viac kvalitných futbalistov z veľkého futbalu. Turnajové pravidlá sú kruté, veď napríklad na posledných letných MSR sme mali výborne poskladané mužstvo, ale jeden nevydarený zápas v štvrťfinále ukončil naše ambície. Preto jediný cieľ, ktorý si dávame, je postup zo skupiny. Kľúč k postupu je tento rok mierne ľahší, keďže sa postupuje aj s tretieho miesta. Súperov v zásade neriešime, pretože na turnajoch sa často stáva, že mužstvo si „povolá“ aj hráčov, ktorí bežne nehrávajú, preto nejaké analýzy môžu zbytočne pomýliť.
Mužstvo sme poskladali dobré. Do Korne pocestujú tí chalani, ktorí vyhrali Topligu.

S tímom FC BPN Bratislava odohrajú chalani okolo Lukáša Hovanca posledný zápas základnej časti. Ten je naplánovaný na 15:21. Zápasy sa odohrajú 9.2.2018 v krytej hale v obci Korňa.