Peter Novysedlák: "Doplatili sme na nezohranosť mužstva a malé skúsenosti s malým futbalom."

Počas víkendu 22.-23.6. sa v Piešťanoch konali MSR v malom futbale. Zastúpenie mala aj naša liga.

Piešťany boli dejiskom ostatných MSR v malom futbale. V premiére sa ich zúčastnil aj tím našej ligy FC PORTORICO. Chalanom žreb prisúdil do skupiny bývalého majstra FC Letka z Trenčína. Nepriíjemnu Ruskú presilovku z Trnavy a košický Feyenoord.

MSR zhodnotil Peter Novysedlák

Cestovali sme v 2 várkach. Jedna skupina išla z Košíc autom, druha z Popradu vlakom. Bývali sme v prenajatom útulnom dome na okraji Piešťan. Celkovo turnaj bol organizačne na vysokej úrovni. Naozaj kvalitne obsadený s top tímami z celého Slovenska. Náš prvý zápas sme vyhrali po penaltách po vyrovnanom priebehu. Druhý zápas sme hrali s Letkou. Tento súper bol úplne na inej úrovni ako chalani z prvého zápasu. Zo začiatku sme hrali celkom vyrovnaný zápas ale tesne pred polčasom súper zobral zápas do svojich rúk a ukázal kvalitu a skúsenosti. Zápas sme prehrali a čakali na rozhodujúci zápas. Posledný zápas sme hrali proti Ruskej presilovke Trnava Začiatok zápasu sme mali velmi dobrý. Vyhrávali sme, mali sme šance, ale nevyužili sme ich. Mrzieť nás može vyrovnávajúci gol z konca 1.polčasu. Remíza nám stačila na postup zo skupiny. Záver zápasu sme ale nezvládli a súper nám strelil 2 rýchle goly. Tie nás stali playoff. Celkovo sme boli jednotlivci na dobrej úrovni ale doplatili sme na nezohranosť mužstva a malé skúsenosti s malým futbalom.

Prvý zápas chalani okolo Petra Novysedláka odohrali proti Feyenoord KE.Vyhrali ho po penaltách 3:2.

V druhom zápase ich čakala trenčianska FC Letka. Chalani prehrali 4:0.

V poslednom zápase mohli rozhodnúť o postupe do playoff. To sa im však nepodarilo a Ruskej presilovke z Trnavy podlahli 3:1.

Video zostrihy zo zápasov tu. Fotogaléria tu.

Majster Slovenska sa stal TODAY HYDROKRES Prešov. Striebro obsadili Trogári z Nitry. Bronz bral náš súper zo základnej skupiny FC Letka.