Najväčšie ligy malého futbalu na SlovenskuMalý futbal na Slovensku expanduje. Dôkazom je množstvo líg po celom Slovensku. My vám predstavíme tie najväčšie. Celý zoznam líg nájdete tu.


Najväčšia liga na Slovensku je TOP liga. Liga sa koná v Bratislave, Nitre, Trnave, Komárne, Prešove a najnovšie aj v Žiline. Šéfom ligy je Peter Králik, ktorý je okrem iného aj prezidentom zväzu malého futbalu na Slovensku. Ďalšie ligy v malom futbale, ktoré sú v Bratislave: BLMF, ktorú vedie Stanislav Cintavý. Ďalšou ligou je UNI-liga. Tú vedie Robert Kmeťo. V UNI-lige hrajú výsledkovo najlepšie tímy v malom futbale na Slovensku. O nich si povieme neskôr.


Silná liga v malom futbale sa nachádza aj v meste Zvolen. Konkrétne LIMFU Zvolen. Liga má svoju bohatú históriu, ligu 40+ a je organizačne veľmi silná. Prezidentom je Ondrej Lameš. Jedna z najväčších a najstarších líg na Slovensku je v Banskej Bystrici. Velí jej Vladimír Kosec.


Na východe republiky sa nachádzajú ligy v malom futbale len v Prešove a Košiciach. V Prešove je to okrem spomínanej TOP ligy aj Uličná liga. Tej šéfuje Ondrej Kačmár. Táto patrí k tým najstarším na Slovensku. V Prešov je ešte aj Futbalová miniliga Prešovskej univezity. V Košiciach je to Košická nová liga v malom futbale, v ktorej hrá jeden z najlepších mužstiev na Slovensku - ASGuard security. Prezidentom ligy je Mile Kovačevič.47 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše