Druhý súper tímu Koniferum: Hlohovecké hviezdy FC

Víťaz Šariš ligy Koniferum sa kvalifikoval na Winter Cup do Korne, kde za účasti najlepších 30 tímov malého futbalu zabojuje o prestížnu Ligu MajstrovMužstvá z celého Slovenska, ktoré uspeli v regionálnych kolách zimných halových turnajov, alebo vyhrali svoju súťaž, mieria na severozápad Slovenska. Deviateho februára sa koná finále zimného turnaja SZMF Winter Cup 2019 v Korni pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu


Víťaz Šariš ligy tím Koniferum sa ocitol v pekelnej skupine F, na čele s FC BPN.


Ako druhý tím vám predstavíme Hlohovecké hviezdy FC Trnava.


Chalani pôsobia v nitrianskej TOP lige. Na kvalifikačnom turnaji TOP ligy v Trnave získali pekné 3.miesto. V Korni tak budú zastupovať Trnavu.

V nitrianskej lige im po základnej časti patrila vedúca pozícia. V boji o titul vyzvali tradičného rivala tím Trogári. Túto sezónu ich porazili 4:1 a získali tak už svoj 2.titul v nitrianskej Top lige. Medzi TOP strelcov sa zaradil Dominik Krajinčák s 12 presnými zásahmi. V Nitre chalani patria k najlepším tímom vďaka 2 majstrovským titulom a 3 titulom vicemajtra.


Rozhovor nám poskytol kapitán a manažér tímu Viliam Mišech :

Klub vznikol v roku 2011, ťaháme spolu už ôsmy rok. Za najväčšie úspechy považujeme posledných 5 sezón v 1.Nitrianskej Top lige. Prihlásili sme sa práve 5 sezón dozadu a za prvé tri sezóny sme obsadili zhodne 2.miesto Posledné 2 sezóny sme majstrami ligy. V roku 2015 a 2016 sme vyhrali Pišta Cup v Hlohovci, ktorý sa hráva na Štefana v decembri a ktorý sa stáva čím ďalej tým kvalitnejším. Ďalej sme sa v roku 2016 umiestnili na 2.mieste na trnavskom Prengo cupe, ktorý je obrovský letný medzinárodný turnaj s účasťou okolo stovky mužstiev. Od budúcej sezóny budeme hrať Top Ligu v Trnave pre zmenu. V Nitre nemáme konkurenciu, tak si to chceme trošku sťažiť a potrápiť Atletico Trnava a samozrejme vyhrať Trnavskú Top ligu. Na posledných MSR sme stroskotali vo 16-finále na penalty s bratislavským tímom Papalalulu. Do Korne ideme s cieľom minimálne semifinále, uvidíme ako to celé dopadne, určite máme na minimálne poslednú štvorku.

S tímom Hlohovecké hviezdy FC Trnava odohrajú chalani okolo Lukáša Hovanca úvodný zápas základnej časti. Ten je naplánovaný na 13:15. Zápasy sa odohrajú 9.2.2018 v krytej hale v obci Korňa.


Všetko o tíme Koniferum tu.

51 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše