Do reprezentačného kempu sa dostal aj hráč, ktorý okúsil Šariš ligu

V týchto dňoch prebieha v Bratislave reprezentačný kemp k príprave na EMF Euro 2021. Do výberu sa dostal Matej Škrepták, ktorý okúsil aj našu ligu
Počas víkendu sa v Bratislave uskutoční kemp. Reprezentačný tréner Ladislav Borbély naň povolal 24 hráčov. Okrem stálic si vyskúša aj zopár nových mien. Jedno z nich je aj Matej Škrepták z Prešova. V nultej sezóne pravidelne nastupoval za tím Eli Academy, ktorý sa stali napokon vicemajstrami ligy.


Matej v dolnom rade úplne vpravo

Rozhovor trénera Borbélyho tesne pred kempom.


Reprezentácia sa stretne takmer po siedmich mesiacoch. Čo od prvého kempu po takom čase, navyše po takom náročnom období očakávate?

Prvý zraz bude mat testovací charakter, preberieme si základne veci, chceme si pozrieť aj niektorých nových kandidátov, aby sme zistili na čom sme.


Počas troch dní máte na programe šesť tréningových jednotiek. Na čo sa v nich chcete zamerať?

Na globálny koncept hry, čiže čo chceme hrať. Chceme si precvičiť herné signály, či už power play, otváranie hry, pressing… Nepôjdeme úplne do detailov. Budeme trénovať na dvoch ihriskách a budeme precvičovať rôzne herné činnosti. Budeme hrať aj mini zápasy v skupinkách, aby si na seba hráči zvykli. Najmä pre nováčikov je to veľmi dôležité.


Keď už sme pri nováčikoch, tento raz ich tam bude pomerne viac. Podľa čoho ste ich vyberal?

Podľa odsledovaných zápasov v Niké Superlige a na ostatných turnajoch. Zápasy sme s kolegom sledovali veľmi pozorne. Následne sme si ich pozerali aj na facebooku SZMF.


Čím vás nováčikovia oslovili, aby ste im dal šancu?

Herným prejavom. Bolo veľa kandidátov a nebolo jednoduché vybrať. Na nominácii sa odrazilo aj viacero zranení. Zdravotné problémy na poslednú chvíľu oznámil Martin Kopčan. Veľmi nás mrzí, že sa zranil Sládek, ale taký je bohužiaľ šport. Ľuboš Rusnák z Nitry je tento víkend odcestovaný. Zvolení hráči nám sedia do konceptu typologicky. Matej Škrepták nás napríklad oslovil svojou futbalovosťou, zdravou bezočivosťou a samotným poňatím hry.


Cieľom zmien v nominácii je vyskúšať si širší zoznam hráčov pred Majstrovstvami Európy. Počítate s tým, že tých zmien bude pred záverečným turnajom ešte viacero?

Všetko sa postupne ukáže. Je teraz nová a veľmi špecifická situácia. V pandemickom období mnohí hráči vypadli kvôli kondícii, pretože nehrali veľký futbal. Bez kondície nemajú šancu presadiť sa.


Môže reprezentantov z Prešova negatívne ovplyvniť tretí neúspech vo finále Niké Superligy?

Určite nie! Práve naopak, myslím si, že to bude mat mobilizujúci účinok. Veríme, že ta individuálna psychológia ich bude hnať za úspechom, pretože sú to veľmi kvalitní hráči. Ukázali to v kľúčových zápasoch play-off. Vo finále ale napokon zlyhali v defenzíve a nepremenili top šance.


Plánujete počas kempu zorganizovať aj nejaký extra program? Nejaká Fifa, alebo nejaké mimofutbalové aktivity, pri ktorých sa hráči lepšie spoznajú? Zapojíte sa aj vy?

Budeme mať naozaj veľmi nabitý program. Bude veľa video prezentácií, 6 tréningových jednotiek, takže na brušnú tanečnicu nebude čas. (smiech) V rámci regenerácie vymyslíme niečo v bazéne.


zdroj rozhovoru: malyfutbal.sk
14 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše