1. súper tímu Koniferum: Jaščurky Prešov

Víťaz Šariš ligy Koniferum sa kvalifikoval na Winter Cup do Korne, kde za účasti najlepších 30 tímov malého futbalu zabojuje o prestížnu Ligu Majstrov

Koniferum v červenom

Mužstvá z celého Slovenska, ktoré uspeli v regionálnych kolách zimných halových turnajov, alebo vyhrali svoju súťaž, mieria na severozápad Slovenska. Deviateho februára sa koná finále zimného turnaja SZMF Winter Cup 2019 v Korni pod hlavičkou Slovenského zväzu malého futbalu.

Víťaz Šariš ligy tím Koniferum sa ocitol v pekelnej skupine F, na čele s FC BPN.

Ako prvý tím vám predstavíme Jaščurky z Prešova.

Tím prešovskej ligy malého futbalu PU tím Jaščurky je aktuálny majster tejto ligy. Základnú časť vyhral bez jedinej straty bodu a vo finále ligy si poradil s tímom TIGRY CZ pomerne jednoznačne 13:8. Jaščurky sa tak stali majstrami tejto 12.sezóny. Triumfom obhájili tento krásny úspech aj z minuloročnej 11.sezóny. Najlepším strelcom tímu v poslednom ročníku sa so 16 presnými zásahmi stal Samo Michniewicz.

Menší rozhovor s kapitánom tímu Jaščurky Ondrejom Jakubekom, ktorý nás v krátkosti oboznámil so svojim tímom:

Klub Jaščurky funguje od roku 2014. Medzi naše úspechy považujem 6x víťazstvo vo futbalovej miniligu Prešovskej univerzity, z toho posledné 4 boli za sebou-posledné 4 sezóny. Ako ciele do budúcna si klademie stabilizovať kader a dosiahnuť aby Jaščurky boli tradičným tímom nie len v našej minilige ale aj na celoslovenských turnajoch. Pred rokom sme sa predstavili na majstrovstvách slovenska v malom futbale, kde sme ale nepostúpili zo skupiny. Našim cieľom v Korni je postup zo skupiny.

Viac o tíme Jaščurky na ich FB.

S tímom Jaščurky odohrajú chalani okolo Lukáša Hovanca druhý zápas základnej časti. Ten ma naplánovaný začiatok na 13:57. Zápasy sa odohrajú v krytej hale v obci Korňa.